Διεξαγωγή του 3ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Φυσικών για μαθητές Ε΄και ΣΤ΄ τάξεων Δημοτικού Σχολείου

Σας ενημερώνουμε ότι η Ένωση Ελλήνων Φυσικών (Ε.Ε.Φ) και το Εργαστήριο Φυσικών Επιστημών, Τεχνολογίας και Περιβάλλοντος του Πανεπιστημίου Αθηνών, διοργανώνουν τον 3ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικών για μαθητές Δημοτικού Σχολείου, υπό την αιγίδα του Υ.ΠΑΙ.Θ.

Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί για το τρέχον σχολικό έτος για τους μαθητές της Ε? και Στ΄ τάξης σε δύο φάσεις:

Α΄ φάση :  Τρίτη 31 Μαρτίου 2015 (10:00-11:30) στα δημοτικά σχολεία ?που θα δηλώσουν συμμετοχή? σε όλη τη χώρα

Β΄ φάση : (μόνο για τους 2 πρωτεύσαντες μαθητές κάθε τμήματος ?μετά την αξιολόγηση των γραπτών τους από τους εκπαιδευτικούς τους?  από κάθε σχολείο) το Σάββατο 9 Μαΐου 2015 (10:00-11:30) σε εξεταστικά κέντρα μεγάλων πόλεων της χώρας, που θα ανακοινωθούν εγκαίρως από τους διοργανωτές.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΦΥΣΙΚΗΣ