You are currently browsing the 12ο Δημοτικό Σχολείο Βέροιας blog archives for Μάιος, 2018.

Archive for Μάιος, 2018

ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΤΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ ΓΙΑ 2018-19

Η αποστολή των Τίτλων Σπουδών των μαθητών/τριών της Στ τάξης για την εγγραφή και φοίτησή τους στην Α΄ τάξη των Γυμνασίων σχολικού έτους 2018-19  θα γίνει σύμφωνα με το παρακάτω έγγραφο της Δ/σης Β/θμιας Εκπ/σης Ημαθίας:

ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ 2018-19

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β΄ ΦΑΣΗΣ Ε.Μ.Ε

Οι µαθητές και οι μαθήτριες από την Ηµαθία, που διακρίθηκαν στον 12ο διαγωνισµό «Παιχνίδι και Μαθηµατικά» (α και β φάση) θα βραβευτούν σε εκδήλωση που θα πραγµατοποιηθεί την Κυριακή 10 Ιουνίου 2018 και ώρα 11:00 στο Θερινό Δηµοτικό Θέατρο Νάουσας.

Μπορείτε να ενημερωθείτε για τους μαθητές και τις μαθήτριες που διακρίθηκαν στη β΄ φάση από το επισυναπτόμενο έγγραφο:

Αποτελέσματα 6ου Διαγωνισμού Β’ Φάσης Δημοτικών Στέλιος Μιόγλου

ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΚΕΨΕΩΝ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε ότι οι εκπαιδευτικές επισκέψεις της Β΄ τάξης στους Μακεδονικούς Τάφους Λευκαδίων και τον Χώρο Θυσίας Ναουσαίων Γυναικών καθώς και της Στ΄ τάξης στην έκθεση “ΠΟΝΤΟΣ. ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ” και το Μουσείο Μακεδονικού Αγώνα Θεσσαλονίκης, για σήμερα 15/05/2018, θα πραγματοποιηθούν κανονικά.

Η ΔΙΕΥΘΎΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΊΟΥ

ΓΟΥΤΣΗ ΘΕΟΔΩΡΑ

Πραγματοποίηση ημερήσιας εκδρομής

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε ότι η προγραμματισμένη εκδρομή στα Πλατανάκια Πιερίας για σήμερα 14/05/2018 θα πραγματοποιηθεί κανονικά.

Η ΔΙΕΥΘΎΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΊΟΥ

ΑΝΑΒΟΛΗ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι η προγραμματισμένη ημερήσια εκδρομή όλων των τάξεων του σχολείου μας στα Πλατανάκια Πιερίας, για την Παρασκευή 11/05/2018, ΑΝΑΒΑΛΛΕΤΑΙ εξαιτίας των καιρικών συνθηκών και θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 14/05/2018.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΓΟΥΤΣΗ ΘΕΟΔΩΡΑ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΤΗΣ Ε.Μ.Ε

imagesΤο παράρτηµα της ΕΜΕ Ηµαθίας διοργανώνει για έκτη συνεχή χρονιά έναν διαγωνισµό για τα παιδιά της Ε’ και Στ’ τάξης του δηµοτικού που αποτελεί τη β’ φάση του διαγωνισµού «Παιχνίδι και Μαθηµατικά». Ο διαγωνισµός θα διεξαχθεί το Σάββατο 12 Μαΐου και ώρα 9.00 π.μ.

Τα εξεταστικά κέντρα της Ηµαθίας είναι:
4ο Δηµοτικό Σχολείο Βέροιας για τους/τις µαθητές /τριες της περιοχής Βέροιας

• 1ο Δηµοτικό Σχολείο Νάουσας για τους µαθητές της περιοχής Νάουσας και

• 1ο Δηµοτικό Σχολείο Αλεξάνδρειας για τους µαθητές των περιοχών Αλεξάνδρειας και Μελίκης.

Οι µαθητές θα πρέπει να βρίσκονται στα εξεταστικά κέντρα στις 8.30 και να έχουν µαζί τους στυλό, µολύβι και σβύστρα. Η εξέταση είναι δίωρη

Περισσότερες πληροφορίες στο έγγραφο που ακολουθεί:

Δελτίο τύπου ανακοίνωση ονόματος β ‘ φάσης

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΤΗ Α ΤΑΞΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΤΩΝ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2018-2019

Σας ενημερώνουμε ότι στην Α΄ τάξη των Μουσικών Γυμνασίων εγγράφονται μαθητές/τριες απόφοιτοι Δημοτικών Σχολείων, εφόσον επιτύχουν σε εξετάσεις που διενεργούνται για την επιλογή μαθητών που θα φοιτήσουν στην Α΄ τάξη των Μουσικών Γυμνασίων.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ενημερωθούν επί της διαδικασίας εισαγωγής από το παρακάτω έγγραφο:

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΓΙΑ ΤΙΣ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ – Λ. Τ. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

Στην Α΄ τάξη των Καλλιτεχνικών Γυμνασίων εγγράφονται μαθητές, απόφοιτοι των Δημοτικών Σχολείων, ύστερα από επιλογή. Στα Καλλιτεχνικά Γυμνάσια λειτουργούν τρεις κατευθύνσεις: α) Εικαστικών Τεχνών, β) Θεάτρου – Κινηματογράφου και γ) Χορού.

Οι ενδιαφερόμενοι/ες για την εγγραφή τους σε Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο μπορούν να ενημερωθούν για τη διαδικασία από το παρακάτω έγγραφο:

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ