Search
Archives

You are currently browsing the 12ο Δημοτικό Σχολείο Βέροιας blog archives for Σεπτεμβρίου, 2012.

Archive for Σεπτεμβρίου, 2012

Διδακτικό Προσωπικό σχ. έτους 2012-13

 

  ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΤΑΞΗ

ΔΕΧΕΤΑΙ

1.

ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑΓούτση Θεοδώρα

-

Καθημερινά

2.

ΥΠΟΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣΠετανίδης Δημήτριος

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ

ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ

1η Τετάρτη

του μήνα 

12.30-13.15 

  ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΤΑΞΗ

ΔΕΧΕΤΑΙ

1.

Πεχλιβανίδου Ευαγγελία

Α1

 1η Δευτέρα του μήνα

10.45-11.30 

2.

Παγούρα Σταυρούλα

Α2

1η Τετάρτη του μήνα 

10.45-11.30 

3.

Θεοδωράκη Αικατερίνη

Α3

 1η Τετάρτη του μήνα

10.45-11.30 

4.

Καπετανάκη Ευμορφία

Β1

 1η Τετάρτη του μήνα

11.45-12.25 

2.

Βασιλειάδου Αλεξία Αλεξάνδρα

Β2

1η Παρασκευή 

10.45-11.30 

3.

Παπαδοπούλου Χριστίνα Ελισάβετ

Β3

1η Δευτέρα του μήνα 

 10.00-10.45

4.

Λώτη Παναγιώτα

Γ1

 1η Τετάρτη του μήνα 10.00-11.00 

5.

Σιδεροπούλου Αγνή

Γ2

 1η Πέμπτη του μήνα

12.30-13.15 

6.

Σιδηροπούλου Ελένη

Δ1

1η Τρίτη του μήνα 

10.00-10.45 

7.

Σπυροπούλου Ιωάννα

Δ2

 1η Τρίτη του μήνα

10.45-11.30 

8.

Λαμπριανίδου Συμέλα

Ε1

 1η Πέμπτη του μήνα

11.45-12.25 

9.

Μηρτσέκη  Βασιλική

Ε2

 1η Τετάρτη του μήνα

10.45-11.30 

10.

Μητροπούλου Ολυμπία

Ε3

1η Δευτέρα του μήνα 

10.00-11.30 

12.

Τσαμήτρος Ηλίας

ΣΤ1

1η Τρίτη του μήνα 

10.00-10.45 

13.

Κουτζιαμπασόπουλος Αντώνιος

Στ2

1η Τρίτη του μήνα 

10.00-10.45 

14.

Αντωνίου Γεώργιος

Συμπλήρωση 

Ωραρίου

 1η Τρίτη του μήνα

 10.45-11.30
  ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΤΑΞΗ

ΔΕΧΕΤΑΙ

15.

Τέτου Γραμματή (Γ1,Δ2,Ε1,Ε3,ΣΤ1)

ΑΓΓΛΙΚΗΣ

1η Παρασκευή του μήνα 

10.00-10.45 

16.

Σαμαρά Ιωάννα (Γ2,Δ1,Ε2,ΣΤ2,ΟΛ)

ΑΓΓΛΙΚΗΣ

1η Τετάρτη του μήνα 

11.30-12.30 

17.

Καπέτης Χρυσόστομος (Β1,Β2,Β3)

ΑΓΓΛΙΚΗΣ

1η Πέμπτη του μήνα 

10.45-11.30 

18.

Κωστράκη Ηρώ

ΘΕΑΤΡΙΚΗΣ

1η Πέμπτη του μήνα

14.00-14.45 

19.

Τσιούχας Δημήτριος (Γ,Δ,Ε3,ΣΤ1)

ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

1η Πέμπτη του μήνα 

 10.00-10.45

20.

Μιχαηλίδου Ελένη (Α,Β,ΣΤ2)

ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

 1η Τρίτη του μήνα

 10.45-11.30

21.

Κουκουτέγου Κατερίνα (Ε1,Ε2)

ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

1η Τρίτη του μήνα 

 10.00-10.45

22.

Ιωαννίδου Ελισάβετ (Δ,Ε,ΣΤ)

ΓΑΛΛΙΚΗΣ ΚΑΙ

ΜΟΥΣΙΚΗΣ

1η Παρασκευή του μήνα 

11.00-11.45 

23.

Ιορδανίδου Παρθένα )Α,Β, Γ, Ε2)

ΜΟΥΣΙΚΗΣ

 1η Τετάρτη του μήνα

 09.00-10.45

24.

Μπράντη Ανθία (Ε,ΣΤ)

ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ

1η Τρίτη του μήνα 

 11.30-12.30

25.

Βουλιουβάση Ελένη (Ε)

ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ

1η Τρίτη του μήνα 

09.40-10.30 

26.

Δημοπούλου Μαρίνα (ΣΤ1)

ΓΑΛΛΙΚΗΣ

1η Τρίτη του μήνα 

11.30-12.30 

27.

Καραμπεϊδου Σοφία (Α1)

ΑΓΓΛΙΚΗΣ

 1η Παρασκευή του μήνα

 12.30-13.15

28.

Τσολάκος Ευάγγελος (Α,Γ,Δ,Ε,ΣΤ)

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

1η Παρασκευή του μήνα 

09.00-10.00 

29.

30. 

Κελεσίδου Σόνια (Β1,Β2,Β3)

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

 1η Τρίτη του μήνα

 10.45-11.30

 

 

Διδασκόμενα μαθήματα

Με την με αριθμό Φ.12/520/61575/Γ1/30-5-2011 απόφαση του Υπουργείου Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης & Θρησκευμάτων (που τροποποίησε την με αριθμό Φ.12/620/61531/31/28-5-2010), η κατανομή του χρόνου ανά διδακτικό αντικείμενο για τα Ολοήμερα Δημοτικά Σχολεία με Ενιαίο Αναμορφωμένο Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα (και το δικό μας) ορίζεται ως εξής: 

Α/Α

ΜΑΘΗΜΑΤΑ

ΤΑΞΕΙΣ

Α?

Β?

Γ?

Δ?

Ε?

ΣΤ?

1.

ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ

-

-

2

2

2

2

2.

ΓΛΩΣΣΑ

10

10

8

8

7

7

2α. Γλώσσα

9

9

7

7

6

6

2β. Φιλαναγνωσία

1

1

1

1

1

1

3.

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

5

5

4

4

4

4

4.

ΙΣΤΟΡΙΑ

-

-

2

2

2

2

5.

ΜΕΛΕΤΗ του ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ

4

4

3

3

-

-

6.

ΓΕΩΓΡΑΦΙΑ

-

-

-

-

2

2

7.

ΦΥΣΙΚΑ

-

-

-

-

3

3

8.

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ & ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ

-

-

-

-

1

1

9.

ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ

5

5

3

3

3

3

9α. Εικαστικά

2

2

1

1

1

1

9β. Μουσική

2

2

1

1

1

1

9γ. Θεατρική Αγωγή

1

1

1

1

1

1

10.

ΦΥΣΙΚΗ ΑΓΩΓΗ

4

4

4

4

2

2

10α. Γυμναστική

3

3

3

3

2

2

10β. Χορός

1

1

1

1

-

-

11.

ΑΓΓΛΙΚΑ

2

2

4

4

4

4

12.

EYEΛΙΚΤΗ ΖΩΝΗ – ΒΙΩΜΑΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

4

4

3

3

1

1

12α. Ευέλικτη Ζώνη

3

3

2

2

1

1

12β. Αγωγή Υγείας

1

-

-

-

-

-

12γ. Διατροφικές Συνήθειες

-

1

-

-

-

-

12δ. Κυκλοφοριακή Αγωγή

-

-

1

-

-

-

12ε. Περιβαλλοντική Εκπαίδευση

-

-

-

1

-

-

13.

2η ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ

-

-

-

-

2

2

14.

Τ.Π.Ε. (Πληροφορική)

1

1

2

2

2

2

ΣΥΝΟΛΑ

35

35

35

35

35

35

ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΑΣ ΜΟΝΑΔΑΣ

Στον παρακάτω πίνακα εμφανίζεται το ΣΥΝΟΛΟ του ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ του ΣΧΟΛΕΙΟΥ μας κατά το σχολικό έτος 2012-13.

ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΑΣ ΜΟΝΑΔΑΣ

ΤΑΞΗ

ΑΓΟΡΙΑ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΣΥΝΟΛΟ

Α΄ ΤΑΞΗ

21

34

55

Β΄ ΤΑΞΗ

26

29

55

Γ΄ ΤΑΞΗ

22

20

42

Δ΄ ΤΑΞΗ

34

17

51

Ε΄ ΤΑΞΗ

30

27

57

ΣΤ΄ ΤΑΞΗ

24

18

42

ΣΥΝΟΛΟ

160

145

302

Εισοδηματική ενίσχυση οικογενειών με χαμηλά εισοδήματα

Το ύψος της εισοδηματικής ενίσχυσης ανέρχεται στο ποσό των 300 ευρώ ετησίως για κάθε παιδί-μαθητή υποχρεωτικής εκπαίδευσης.

Δικαιούχοι της εισοδηματικής ενίσχυσης είναι οικογένειες, συμπεριλαμβανομένων και των μονογονεϊκών, Ελλήνων υπηκόων και υπηκόων κρατών-μελών της Ε.Ε., που έχουν ανήλικα τέκνα που φοιτούν σε δημόσια σχολεία υποχρεωτικής εκπαίδευσης, εφόσον το ετήσιο οικογενειακό εισόδημα τους δεν υπερβαίνει το ποσό των 3.000 ευρώ.

Ως υποχρεωτική εκπαίδευση, νοείται η φοίτηση του μαθητή στις τάξεις του δημοτικού σχολείου και του γυμνασίου. Η εισοδηματική αυτή ενίσχυση παύει να καταβάλλεται μετά το πέρας της υποχρεωτικής εκπαίδευσης του μαθητή και σε κάθε περίπτωση με τη συμπλήρωση του 16ου έτους της ηλικίας του.

 Οι γονείς / κηδεμόνες μαθητών του σχολείου μας,  που δικαιούνται εισοδηματική ενίσχυση, να υποβάλλουν τα παρακάτω δικαιολογητικά στη Δ/νση του σχολείου: Read the rest of this entry »

Links: