You are currently browsing the 12ο Δημοτικό Σχολείο Βέροιας blog archives for Σεπτέμβριος, 2017.

Archive for Σεπτέμβριος, 2017

ΧΩΡΟΤΑΞΙΚΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ 12ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΒΕΡΟΙΑΣ

Σύμφωνα με τη με αρ. πρωτ. 6824/1-06-2016 Απόφαση της Διεύθυνσης ΠΕ Ημαθίας, η οποία επαναπροσδιορίζει τα όρια των σχολικών περιφερειών των 3ου, 5ου, 9ου, 10ου, 12ου 14ου και 16ου Δημοτικών Σχολείων Βέροιας, καθώς και των 3ου, 5ου, 9ου, 10ου, 12ου και 16ου Νηπιαγωγείων Βέροιας, τα όρια του 12ου Δημοτικού Σχολείου Βέροιας ορίζονται όπως εφμανίζονται στο παρακάτω έγγραφο:

ΟΡΙΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ 12ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΕΛΙΟΥ ΒΕΡΟΙΑΣ

Μπορείτε να διαβάσετε ολόκληρη την απόφαση ΠΑΡΑΚΑΤΩ:

ΕΠΑΝΑΚΑΘΟΡΙΣΜΟΣ ΟΡΙΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2017-18 – ΑΓΙΑΣΜΟΣ

ΑΓΙΑΣΜΟΣ 2017Ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2017-2018 θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 και ώρα 8.30 π.μ.

Η συγκέντρωση των μαθητών/τριών στην αυλή του σχολείου μας θα γίνει το αργότερο έως τις 8:15 π.μ.

Μετά από τον αγιασμό οι μαθητές/τριες θα περάσουν στις αίθουσες για σύντομη γνωριμία με τους/τις δασκάλους/ες τους. Επίσης θα διανεμηθούν τα βιβλία στους μαθητές και τις μαθήτριές μας. Παρακαλούμε να έχουν μαζί τους τη σχολική τους τσάντα.

Παράλληλα και κατά το ίδιο χρονικό διάστημα η Διευθύντρια του σχολείου θα έχει μια σύντομη συνάντηση- ενημέρωση με τους γονείς/κηδεμόνες.

Στη συνέχεια τα παιδιά θα αποχωρήσουν με ευθύνη των γονέων/ κηδεμόνων τους.

Παρακαλούνται οι γονείς να μεριμνήσουν για την ασφαλή άφιξη και αποχώρηση των παιδιών.

Σας ευχόμαστε  ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!