You are currently browsing the 12ο Δημοτικό Σχολείο Βέροιας blog archives for Μάιος, 2024.

Archive for Μάιος, 2024

Αποτελέσματα 18ου Μαθητικού Διαγωνισμού «Παιχνίδι και Μαθηματικά»

Η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία, στο πλαίσιο του περιοδικού της «Μικρός
Ευκλείδης» και υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, διοργάνωσε την Παρασκευή 4
Απριλίου 2024 τον 18ο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά «Παιχνίδι και Μαθηματικά»
για μαθητές Ε΄ και ΣΤ΄ Δημοτικού.

Η Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Ημαθίας της ΕΜΕ ανακοινώνει σήμερα τα
αποτελέσματα του διαγωνισμού, σύμφωνα με τα οποία διακρίθηκαν 147 μαθητές.
Συγχαίρουμε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες, που συμμετείχαν και καλούμε όσους κι όσες διακρίθηκαν να πάρουν μέρος στην επόμενη φάση του διαγωνισμού, στον διαγωνισμό Β’ Φάσης Δημοτικών – «Στέλιος Μιόγλου», που θα διεξαχθεί το Σάββατο 18 Μαΐου 2024 και ώρα 9:00.

Ο διαγωνισμός συνδιοργανώνεται από το Παράρτημα Ημαθίας της Ελληνικής Μαθηματικής
Εταιρείας (ΕΜΕ) και τη Δ/νση Π/θμιας Εκπ/σης Ημαθίας.

Διαβάστε παρακάτω το Δελτίο Τύπου της Ε.Μ.Ε. http://12dim-veroias.ima.sch.gr/newpage/wp-content/uploads/2024/05/Δελτίο-τύπου-αποτελέσματα-Μικρού-Ευκλείδη-2024.pdf

Πρόγραμμα Πολιτιστικών Θεμάτων “Ένα βιβλίο γεννιέται” από τους μαθητές του Γ2 τμήματος.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γ2 τμήματος, στα πλαίσια προγράμματος πολιτιστικών θεμάτων με τίτλο “Ένα βιβλίο γεννιέται” έγραψαν δύο βιβλία. Το πρώτο είναι ένα χριστουγεννιάτικο παραμύθι με τίτλο “Το μονοπάτι των αρετών” και το δεύτερο περιέχει πληροφορίες για την Ανάσταση του Λαζάρου και τη Μεγάλη Εβδομάδα. Παρακάτω θα βρείτε τα δύο αυτά βιβλία σε ηλεκτρονική μορφή (e-book). Χριστός Ανέστη! Το φως της Ανάστασης να φωτίζει τις ζωές μας!

“Το μονοπάτι των αρετών”
Χριστός Ανέστη!