You are currently browsing the 12ο Δημοτικό Σχολείο Βέροιας blog archives for Δεκέμβριος, 2018.

Archive for Δεκέμβριος, 2018

ΕΛΕΓΧΟΙ ΠΡΟΟΔΟΥ_ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

• Σας ενημερώνουμε ότι την Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου 2018 και από ώρα 13.20΄έως 14.00 θα δοθούν οι έλεγχοι προόδου α΄ τριμήνου από τους/τις δασκάλους/ες όλων των τμημάτων στους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών (Γ΄, Δ΄, Ε΄ και Στ΄ τάξεις) και θα γίνει ενημέρωση αναφορικά με την πρόοδο των παιδιών.
  • Σύμφωνα με το ισχύον θεσμικό πλαίσιο, στις τάξεις Α΄ και Β΄ δε χορηγείται έλεγχος προόδου, αλλά γίνεται  προφορική ενημέρωση των γονέων/κηδεμόνων, με βάση τα στοιχεία της περιγραφικής αξιολόγησης και τις ιδιαίτερες παρατηρήσεις που αφορούν την επίδοση του/της μαθητή/τριας.
  • Την ίδια στιγμή στο χώρο του σχολείου θα βρίσκονται και οι εκπαιδευτικοί των ειδικοτήτων από τους/τις οποίους/ες μπορείτε να ενημερώνεστε σχετικά με την πρόοδο των παιδιών.
  • ΠΡΟΣΟΧΗ! Παράλληλα με την ενημέρωση (13.20΄ έως 14.00) θα λειτουργεί και το Ολοήμερο Πρόγραμμα και ΔΕΝ δύνανται παιδιά που δεν φοιτούν στο ΟΛΟΗΜΕΡΟ να βρίσκονται στο χώρο του σχολείου. Για το λόγο αυτό παρακαλούμε όπως φροντίσετε για την ασφαλή αποχώρηση των παιδιών σας στις 13.15 και στη συνέχεια να προσέλθετε για την ενημέρωση.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΓΟΥΤΣΗ ΘΕΟΔΩΡΑ

La chanson de la rentrée

Οι μαθητές της Ε΄ τάξης του σχολείου μας, στο μάθημα των γαλλικών, αφού τελείωσαν την πρώτη ενότητα του βιβλίου τους έμαθαν να τραγουδούν ένα γαλλικό τραγούδι που αφορά την πρώτη μέρα στο σχολείο! Αξίζει να σημειώσουμε ότι το έμαθαν, το τραγούδησαν και το ηχογραφήσαμε μέσα σε μόνο μία διδακτική ώρα. Μπράβο στους μαθητές μας! Ας τους απολαύσουμε!