“Χάρισε ένα βιβλίο”

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε η δράση της δανειστικής βιβλιοθήκης του σχολείου μας «Χάρισε ένα βιβλίο» με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα δωρεάς βιβλίων (International book giving day), που γιορτάζεται κάθε χρόνο στις 14 Φεβρουαρίου, και η οποία διήρκησε όλο τον Φεβρουάριο.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας ανταποκρίθηκαν άμεσα και με μεγάλη χαρά στο κάλεσμά μας χαρίζοντας, σε κάποιες περιπτώσεις μάλιστα, περισσότερα από ένα βιβλία από την προσωπική τους βιβλιοθήκη. Χάρη στην ανιδιοτελή προσφορά τους η συλλογή της βιβλιοθήκης μας εμπλουτίστηκε και ανανεώθηκε με περισσότερους από 150 νέους τίτλους βιβλίων ποικίλης θεματολογίας και σύγχρονων εκδόσεων που θα είναι πλέον διαθέσιμοι για δανεισμό σε όλα τα παιδιά του σχολείου μας.

Ευχαριστούμε θερμά όλα τα παιδιά αλλά και τους γονείς τους που στήριξαν έμπρακτα την προσπάθειά μας να ενισχύσουμε και να βελτιώσουμε τη βιβλιοθήκη μας, ώστε να συνεχίσουμε να καλλιεργούμε τη φιλαναγνωσία στους μαθητές και τις μαθήτριες μας!

1. IMG_20240216_123046
  2. IMG_20240216_122252