Συμμετοχή του Σχολείου μας στον διαγωνισμό Κολλάζ Θέμα: « Φυσικές Καταστροφές …. Ερυθρός Σταυρός…Όπου Υπάρχει Ανάγκη…Όσο Υπάρχουν Άνθρωποι»

Ο Τομέας Νεότητας του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού με πίστη στο ιδεώδες της ευαισθητοποίησης της μαθητικής νεολαίας σε σημαντικά κοινωνικά φαινόμενα και με μοναδικό στόχο την ενεργή συμμετοχή τους στη σύγχρονη πραγματικότητα διοργανώνει μαθητικό διαγωνισμό κολλάζ με θέμα: «Φυσικές Καταστροφές …. Ερυθρός Σταυρός…Όπου Υπάρχει Ανάγκη…Όσο Υπάρχουν Άνθρωποι Ο συγκεκριμένος διαγωνισμός κολλάζ σκοπό έχει να ευαισθητοποιήσει μαθητές/μαθήτριες πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης σε θέματα πρόληψης και αντιμετώπισης φυσικών καταστροφών. Παράλληλα θα είναι μια αφορμή για τους/τις μαθητές/μαθήτριες να συζητήσουν τις αιτίες αυτών των φυσικών καταστροφών.

Ενημερωθείτε για το διαγωνισμό από τον παρακάτω σύνδεσμο:http://12dim-veroias.ima.sch.gr/newpage/wp-content/uploads/2024/01/ερυθρόςσταυρός-ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ-ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ-ΚΟΛΛΑΖ.pdf