Ενδοσχολική επιμόρφωση με θέμα: “Η εσωτερική παρακίνηση ως μέσο για την επίτευξη των στόχων”

smart

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Τρίτη 19.12.2023 ενδοσχολική επιμόρφωση στη σχολική μας μονάδα με θέμα: “Η εσωτερική παρακίνηση ως μέσο επίτευξης στόχων”. Η επιμόρφωση έλαβε χώρα στον χώρο του Σχολείου μας από 13.20 έως 14.00 και την παρακολούθησαν οι εκπαιδευτικοί της σχ. μονάδος. Επιμορφωτής ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής κ. Σταυρίδης Αθανάσιος.

Κατά την εισήγηση τονίστηκε η αξία της εσωτερικής παρακίνησης για την ικανοποίηση, τη βελτίωση της αποδοτικότητας και την αποτελεσματικότητα. Τονίστηκαν οι εξωτερικοί και εσωτερικοί παράγοντες παρακίνησης και πώς αυτοί επηρεάζουν την απόδοση και την ικανοποίηση στην εργασία.

Τα οφέλη της επιμόρφωσης ήταν σημαντικά για όλους/ες. Στο τέλος ακολούθησαν ερωτήσεις και συζήτηση.