Κάλαντα στη Βέροια από τη Δ’ τάξη

Την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2023, λίγες ώρες πριν τις χριστουγεννιάτικες διακοπές, η Δ’ τάξη (Δ1 και Δ2 τμήματα) με τη συνοδεία των δασκάλων τους και του μουσικού του σχολείου μας, ξεχύθηκε στους δρόμους της πόλης για να ψάλλει τα κάλαντα.
Αρχικά επισκέφτηκε το Δημαρχείο όπου έψαλλε τα κάλαντα στον Δήμαρχο, κ. Βοργιαζίδη Κωνσταντίνο, και στην αντιδήμαρχο παιδείας κ. Τζήμα Σταυρούλα. Στη συνέχεια, τα παιδιά επισκέφτηκαν τον Ιερό Ναό του Αγίου Αντωνίου, όπου έψαλλε τα κάλαντα στους εφημέριους του Ναού. Με διάφορες στάσεις μέσα στην αγορά της πόλης (Βικέλλα, Ιπποκράτους, Προφήτη Ηλία, Πλατεία Ωρολογίου) κατέληξε στα γραφεία της Α/θμιας Εκπαίδευσης, όπου έψαλλαν τα κάλαντα στη Διευθύντρια Εκπαίδευσης, κ. Γώτη Ευθυμία, τη Σχολική Σύμβουλο, κ. Παπαγεωργίου Αικατερίνη καθώς και το προσωπικό των γραφείων. Τα κάλαντα συνοδεύτηκαν με πολλές ευχές!
Μπαίνοντας σιγά σιγά στο πνεύμα των ημερών και συνοδευόμενα από τις θερμές ευχές όλων όσων άκουσαν τα κάλαντα, τα παιδιά είναι έτοιμα να χαρούν τις χαρμόσυνες μέρες που έρχονται.

1. 002 Α
  2. 011 Α