Η Β΄τάξη στην έκθεση παιδικού ορθόδοξου βιβλίου

Την Δευτέρα 18.12.2023 τα δυο τμήματα της Β΄ τάξης του Σχολείου μας επισκέφθηκαν την έκθεση παιδικού χριστιανικού βιβλίου, που οργανώνεται στο Παύλειο Πολιτιστικό Κέντρο Βέροιας από την Ιερά Μητρόπολη Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας, στο πλαίσιο του εορτασμού της εορτής των Χριστουγέννων, με τη συνοδεία της δασκάλας του Β2 τμήματος κ. Ευμορφίας Κ., της δασκάλας κ. Ανθούσας Δ. και του καθηγητή μουσικής του Σχολείου μας.

Στους χώρους της έκθεσης τα παιδιά ξεφύλλισαν πολυάριθμα βιβλία, έψαλλαν τα κάλαντα, συμμετείχαν σε διαδραστικά παιχνίδια και σε παιχνίδια γνώσεων και παρατηρητικότητας.

1. έκθεση 1α
  2. έκθεση 2α
  3. έκθεση 3α

Στη συνέχεια επισκέφθηκαν τα Γραφεία της Α/θμιας Εκπ/σης Ημαθίας κι έψαλλαν τα κάλαντα στη Διευθύντρια Εκπαίδευσης, το Προσωπικό της Α/θμιας Εκπ/σης και στο Γραφείο των Σχολικών Συμβούλων, τους οποίους κι ευχαριστούμε για τη ζεστή φιλοξενία. Τα παιδιά συνόδευε στα κάλαντα με την κιθάρα ο καθηγητής της Μουσικής του Σχολείου μας κ. Μερκούριος.

1. κάλαντα 1α
  2. κάλαντα 2α