Αγιασμός για την έναρξη του νέου σχολικού έτους 2023-2024

ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 και ώρα στις 8:30 π.μ. θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2022-2023. Η προσέλευση και η συγκέντρωση των μαθητών και μαθητριών στην αυλή του Δημοτικού μας Σχολείου θα γίνει το αργότερο έως τις 8:15 π.μ.

Μετά τον αγιασμό οι μαθητές/τριες θα εισέλθουν στις αίθουσες για την πρώτη συνάντησή τους με τη δασκάλα ή τον δάσκαλό τους. Την ίδια ημέρα θα διανεμηθούν τα βιβλία στους μαθητές και τις μαθήτριές μας. Για τον λόγο αυτό, παρακαλούμε, οι μαθητές/τριες να φέρουν και τη σχολική τους τσάντα.

Μετά τον αγιασμό, οι γονείς/κηδεμόνες θα παραμείνουν στον αύλειο χώρο προκειμένου να γίνει σύντομη ενημέρωση των γονέων από τη Διευθύντρια του σχολείου.

Στη συνέχεια τα παιδιά θα αποχωρήσουν με ευθύνη των γονέων/κηδεμόνων τους. Παρακαλούνται οι γονείς να μεριμνήσουν για την ασφαλή άφιξη και αποχώρηση των παιδιών (περίπου στις 9.30 π.μ. μετά το πέρας του αγιασμού).

Σας ευχόμαστε  ΚΑΛΗ ΚΙ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΓΟΥΤΣΗ ΘΕΟΔΩΡΑ