Ενδοσχολική επιμόρφωση για την Ευρωπαϊκή Πλατφόρμα Σχολικής Εκπαίδευσης etwinning

Στις 15.02.2023 πραγματοποιήθηκε στη σχολική μας μονάδα ενδοσχολική επιμόρφωση για την Ευρωπαϊκή Πλατφόρμα Σχολικής Εκπαίδευσης eTwinning Εισηγήτριες στην επιμόρφωση ήταν οι καθηγήτριες αγγλικής γλώσσας του Σχολείου μας, κ. Ιωάννα Σ. και κ. Κατερίνα Κ. Οι εισηγήτριες ενημέρωσαν τους εκπαιδευτικούς για τις αναρίθμητες ευκαιρίες που παρέχει η πλατφόρμα etwinning καθώς και για τον τρόπο με τον οποίο μπορούν να γίνουν μέλη της «κοινότητας για τα σχολεία στην Ευρώπη». Παρέχοντας υποστήριξη και καθοδήγηση αρκετοί εκπαιδευτικοί εγγράφηκαν άμεσα στην πλατφόρμα και έδειξαν ενδιαφέρον για να υλοποιήσουν ευρωπαϊκά προγράμματα.