Η ταινία “Παναγία Δοβρά” του Σχολείου μας στην Εκπαιδευτική Τηλεόραση

Η Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση παρουσιάζει μαθητικές δημιουργίες που πραγματοποιήθηκαν και διακρίθηκαν στο πλαίσιο εκπαιδευτικών δράσεων που διοργανώνει.
Το Σάββατο 18.02.2023 θα παρουσιάσει ταινίες τεκμηρίωσης από τον 12ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Cinema… διάβασες;

Στον διαγωνισμό αυτό κατά την προηγούμενη σχολική χρονιά 2021-2022 συμμετείχαν μαθητές/τριες της Στ’ τάξης, οι οποίοι/ες με τη συμβολή της καθηγήτριας Γερμανικής Γλώσσας δημιούργησαν την ταινία “Παναγία Δοβρά” με την ευκαιρία των 100 χρόνων από το ολοκαύτωμα της Ιεράς Μονής Παναγίας Δοβρά. Μπορούμε να παρακολουθήσουμε την αξιόλογη ταινία για να γνωρίσουμε την ιστορία του τόπου μας και της Ιεράς Μονής αλλά και να θαυμάσουμε την αξιόλογη προσπάθεια των παιδιών του Σχολείου μας.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της εκπαιδευτικής τηλεόρασης ΕΔΩ: http://12dim-veroias.ima.sch.gr/newpage/wp-content/uploads/2023/02/ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ_ΒΟΥΛΗ_18_02_2023.pdf