Εκπαιδευτική επίσκεψη της Δ΄τάξης στο 3ο ΤΕΑΣ Αλεξάνδρειας

Το 3ο Τάγμα Ελικοπτέρων Αεροπορίας Στρατού (3ο ΤΕΑΣ) Αλεξάνδρειας επισκέφθηκαν στις 8 Νοεμβρίου 2011 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ΄τάξης του σχολείου μας (συνολικά τρία τμήματα).

Οι μαθητές/τριες και το διδακτικό προσωπικό του Σχολείου ευχαριστούμε θερμά το Διοικητή, τους Αξιωματικούς, Υπαξιωματικούς και οπλίτες του τάγματος για την ξενάγηση, τη θερμή υποδοχή και τη φιλοξενία στο χώρο εργασίας τους. Τα παιδιά ενθουσιάστηκαν. Η εμπειρία αυτή ήταν πρωτόγνωρη και προσέφερε στους μικρούς μαθητές και τις μαθήτριες στιγμές που θα θυμούνται πάντα με ένα ζεστό χαμόγελο.

Συνοδοί εκπαιδευτικοί: Λώτη Παναγιώτα, δασκάλα της Δ1, Αντωνίου Γεώργιος, δάσκαλος της Δ2, Μητροπούλου Ολυμπία, δασκάλα της Δ3 και Μιχαηλίδου Ελένη, καθηγήτρια φυσικής αγωγής