Επίσκεψη Β2 τμήματος στη Δημόσια Βιβλιοθήκη Βεροίας

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Β2 τμήματος επισκέφτηκαν την Δημόσια Βιβλιοθήκη Βέροιας την Παρασκευή 6 Μαϊου 2022 με τη συνοδεία της δασκάλας τους, κ. Αντωνίας Θυμιοπούλου. Οι υπεύθυνες κυρίες της Βιβλιοθήκηες, κ.Φιφή Τριανταφυλλίδου και κ.Γεωργία Ζαφειρογιάννη μας υποδέχθηκαν πολύ ζεστά και φιλικά στον ισόγειο χώρο της βιβλιοθήκης. Ενημέρωσαν τα παιδιά για τον κανονισμό που διέπει τη βιβλιοθήκη και ξενάγησαν τους/τις μαθητές/τριες στο παιδικό τμήμα της. Στη συνέχεια, η κυρία Τριανταφυλλίδου διάβασε το βιβλίο “Όλοι βλέπουμε την ίδια γάτα” του Μπρένταν Γουένζελ και έπειτα συζήτησαν σχετικά με το βιβλίο και  έκαναν δραστηριότητες που στόχευαν στην παρατηρητικότητα των παιδιών. Στο τέλος, όλοι/ες οι μαθητές/τριες δανείστηκαν βιβλία με τις ολοκαίνουργιες κάρτες τους!!! Έμειναν ενθουσιασμένοι/ες, επειδή ήταν η πρώτη φορά που επισκέφθηκαν τη βιβλιοθήκη λόγω της πανδημίας. Η εκπαιδευτική μας επίσκεψη ολοκληρώθηκε με φαγητό και παιχνίδι στον προαύλιο χώρο του Ιερού Ναού Αγίου Σάββα στη συνοικία της Κυριωτίσσης! Επιστρέψαμε γεμάτοι χαρά και κέφι στο σχολειό μας!!!

1. 1651826653895 (2)
  2. 1651826653908 (2)