Εγγραφή και φοίτηση των μαθητών/τριών στο ολοήμερο πρόγραμμα των Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων.

Σας γνωστοποιούμε ότι στο ΦΕΚ 3838 Β΄/9-9-2020 δημοσιεύθηκε η με αριθμ. Φ7/118139/Δ1/9-9-2020 Υ.Α με θέμα «Εγγραφή και φοίτηση των μαθητών/τριών στο ολοήμερο πρόγραμμα των Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων»

Σύμφωνα με το ΦΕΚ οι μαθητές/τριες εγγράφονται στο Ολοήμερο Πρόγραμμα κατόπιν σχετικής αίτησης-δήλωσης των γονέων/ κηδεμόνων τους. Οι Διευθυντές/ντριες και οι Προϊστάμενοι/νες των Δημοτικών Σχολείων κάνουν δεκτές όλες ανεξαιρέτως τις αιτήσεις των γονέων/κηδεμόνων για φοίτηση των μαθητών/τριών στο Ολοήμερο Πρόγραμμα, χωρίς προϋποθέσεις.

Μπορείτε να εκτυπώσετε την αίτηση για εγγραφή στο Ολοήμερο από εδώ: ΑΙΤΗΣΗ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ

Διαβάστε το ΦΕΚ για διευκρινίσεις ΕΔΩ

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ