ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ Α΄ΤΑΞΗΣ ΣΕ ΤΜΗΜΑΤΑ

Αγαπητοί/ές γονείς των μαθητών/τριών της Α΄τάξης σχολικού έτους 2020-2021

Σας παρακαλούμε όπως κατά την πρώτη ημέρα λειτουργίας της σχολικής μας μονάδας, τη Δευτέρα 14.09.2020, προσέλθετε στο σχολείο μας με τα παιδιά σας που φοιτούν στην Α΄ τάξη στις 10.30 π.μ. προκειμένου να γίνει η κατανομή των παιδιών σε τμήματα. Ο διαχωρισμός στα τμήματα θα γίνει κατά την προσέλευση στην αυλόπορτα του σχολείου δίχως να εισέλθουν οι γονείς/κηδεμόνες στον αύλειο χώρο.

Οι δασκάλες των τμημάτων θα παραλάβουν τα παιδιά μετά την κατανομή και θα εισέλθουν στις αίθουσες. Από τις αίθουσες θα παρακολουθήσουν τα παιδιά τον αγιασμό.

Τα παιδιά θα αποχωρήσουν με ευθύνη και συνοδεία του γονέα/κηδεμόνα μετά το πέρας του αγιασμού (περίπου στις 11.30 π.μ.) Κατά τα άλλα ισχύουν όσα αναφέρονται στην ανάρτηση που αφορά στον αγιασμό σχ. έτους 2020-2021.

Σας υπενθυμίζουμε πως η χρήση της μάσκας είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ για την είσοδο των προσώπων στον χώρο του σχολείου.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Θεοδώρα Γούτση