Αποτελέσματα Μαθητικού Διαγωνισµού ΕΜΕ Β’ Φάσης Δηµοτικών Σχολείων

Το Σάββατο 11 Μαΐου 2019 διεξήχθη ο 7ος Ηµαθιώτικος Μαθητικός Διαγωνισµός στα Μαθηµατικά «Παιχνίδι και Μαθηµατικά» για τους µαθητές/τριες Ε΄ και ΣΤ΄ δηµοτικού. Στον διαγωνισµό πήραν µέρος 313 µαθητές/τριες, οι οποίοι είχαν προηγούµενα διακριθεί στον 13ο Μαθητικό Διαγωνισµό στα Μαθηµατικά «Παιχνίδι και Μαθηµατικά», που πραγµατοποιήθηκε στο πλαίσιο του περιοδικού «Ο Μικρός Ευκλείδης» που εκδίδει η Ε.Μ.Ε. και διεξήχθη υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας στις 1 Μαρτίου 2019.

Συγχαίρουµε όλους/ες τους συµµετέχοντες µαθητές/τριες και ιδιαίτερα τους µαθητές/τριες της Ηµαθίας και της Πιερίας, οι οποίοι/ες πέτυχαν την αρτιότερη επίλυση των θεµάτων του Διαγωνισµού.

Για περισσότερες πληροφορίες µπορούν οι ενδιαφερόµενοι/ες να διαβάσουν τα αποτελέσματα στο έγγραφο που επισυνάπτεται ή να επισκεφθούν την ιστοσελίδα του Παραρτήµατος στη διεύθυνση www.emeimathias.gr,

Αποτελέσματα 7ου Διαγωνισμού ΕΜΕ Β’ Φάσης Δημοτικών