Ενημέρωση για λειτουργικά θέματα της 22ης Μαρτίου 2019

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2019, ημέρα της εορτής για την ιστορική επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821, οι μαθητές/τριες του σχολείου μας θα προσέλθουν κανονικά στο σχολείο στις 8.10΄π.μ. και θα σχολάσουν στις 11.30΄π.μ. περίπου μετά το πέρας της εορτής. Αναλυτικότερα, το πρωί οι μαθητές/τριες όλων των τάξεων θα εκκλησιασθούν στον Ιερό Ναό Αγίου Σάββα ενορίας Κυριώτισσας και στη συνέχεια θα παρακολουθήσουν την εκδήλωση που οργανώνουν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Στ΄ τάξης και επιμελούνται οι δασκάλοι/ες των αντίστοιχων τμημάτων, κ.Τραψιώτη Πετρούλα και κ. Κουτζιαμπασόπουλος Αντώνιος. Την μουσική επιμέλεια της εκδήλωσης έχει  η καθηγήτρια μουσικής κ.Κουρκούλη Ειρήνη.

Όσοι μαθητές/τριες επιθυμούν, μπορούν να ετοιμασθούν για να κοινωνήσουν.

Παρακαλούμε οι γονείς να μεριμνήσουν για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση των παιδιών.

Η εκδήλωση θα γίνει στο διάδρομο του ισογείου του σχολείου μας στις 10.00΄ περίπου. Όσοι γονείς/κηδεμόνες επιθυμούν να την παρακολουθήσουν μπορούν να προσέλθουν στο σχολείο στις 9.50΄π.μ.

ΠΡΟΣΟΣΧΗ! Την  ημέρα της εκδήλωσης (22-03-2019) το ολοήμερο σχολείο ΔΕΝ θα λειτουργήσει.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΓΟΥΤΣΗ ΘΕΟΔΩΡΑ