ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΗΣ ΧΟΡΩΔΙΑΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΕ ΕΚΔΗΛΩΣΗ

omilos_prost_paid-xmas_ver[1]Σε χριστουγεννιάτικη εκδήλωση που διοργάνωσε ο Όμιλος Προστασίας Άπορου Παιδιού Βέροιας συμμετείχε η χορωδία του σχολείου μας, την Κυριακή 17 Δεκεμβρίου, στην Αντωνιάδειο Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών.

Στην αρχή της εκδήλωσης ο Πρωτοσύγκελος της Ιεράς Μητρόπολης Βεροίας, Ναούσης & Καμπανίας Αρχιμανδρίτης π. Αθηναγόρας Μπίρδας, μετέφερε το μήνυμα της εκκλησίας μας και τις θερμές ευχές του Μητροπολίτη και μίλησε για το νόημα των Χριστουγέννων.
Στο πρώτο μέρος της εκδήλωσης παρουσιάστηκε θεατρικό δρώμενο από την θεατρική ομάδα του 2ου Δημοτικού Σχολείου Βέροιας και στη συνέχεια τραγούδησε η χορωδία του Σχολείου μας υπό την διεύθυνση της καθηγήτριας μουσικής κ.Ειρήνη Κουρκούλη.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά της χορωδίας και στην κ. Κουρκούλη Ειρήνη.