ΕΝΑΡΞΗ ΝΕΑΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2015-16 – ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Αποτέλεσμα εικόνας για αγιασμός σχολείων 2015Ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2015-2016 θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας την Παρασκευή 11 Σεπτεμβρίου 2015 και ώρα 8.30 π.μ.

Η συγκέντρωση των μαθητών/τριών στην αυλή του σχολείου μας θα γίνει το αργότερο έως τις 8:20 π.μ.

Μετά από τον αγιασμό οι μαθητές/τριες θα περάσουν στις αίθουσες για σύντομη γνωριμία με τους/τις δασκάλους/ες τους. Επίσης θα διανεμηθούν τα βιβλία στους μαθητές και τις μαθήτριές μας. Παρακαλούμε να έχουν μαζί τους τη σχολική τους τσάντα.

Παράλληλα και κατά το ίδιο χρονικό διάστημα η Διευθύντρια του σχολείου θα έχει μια σύντομη συνάντηση- ενημέρωση με τους γονείς/κηδεμόνες.

Στη συνέχεια τα παιδιά θα αποχωρήσουν με ευθύνη των γονέων/ κηδεμόνων τους. Παρακαλούνται οι γονείς να μεριμνήσουν για την ασφαλή άφιξη και αποχώρηση των παιδιών.

Σας ευχόμαστε  ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΓΟΥΤΣΗ ΘΕΟΔΩΡΑ