Βιωματικό Σεμινάριο 4 ωρών για την ενδοσχολική βία

Στο πλαίσιο σχεδιασμού του έργου Σχολές Γονέων  εγκρίθηκε από το Υπουργείο Παιδείας με αρ. πρωτ. 603.7/78/14430/17-3-2015  και πρόκειται να υλοποιηθεί στη σχολική μας μονάδα εκπαιδευτικό βιωματικό σεμινάριο 4 ωρών με την  συμμετοχή περίπου 40  εκπαιδευομένων.
Το εν λόγω σεμινάριο περιλαμβάνει την εκπαίδευση με βιωματικές ασκήσεις καθώς και την ενημέρωση σχετικά με την πρόληψη ενδοσχολικής βίας  από έμπειρο εξειδικευμένο ψυχολόγο.
Όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να δηλώσουν άμεσα συμμετοχή στη Διεύθυνση του Σχολείου το αργότερο μέχρι 30 Απριλίου 2015.
Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί περίπου στα μέσα Μαϊου 2015. Η ακριβής ημερομηνία θα οριστεί μετά την εκδήλωση ενδιαφέροντος από τους εκπαιδευόμενους. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στη Διεύθυνση του Σχολείου μας.