ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ BAZAAR 2014

Ένα πλούσιο χριστουγεννιάτικο bazaar λειτουργεί στο χώρο του σχολείου μας από το απόγευμα της 17/12/2014. Το bazaar οργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων σε συνεργασία με το Σύλλογο Διδασκόντων και τους μαθητές/τριες της Στ τάξης με στόχο να συμβάλλει οικονομικά στην πραγματοποίηση της εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών/τριών της Στ τάξης στην Αθήνα (Βουλή των Ελλήνων, Ακρόπολη κλπ).

Στο bazaar μπορείτε να επιλέξετε μέσα από μία ευρεία ποικιλία χειροποίητων δημιουργιών των παιδιών και των γονέων/κηδεμόνων, όπως κοσμήματα, γύψινες κατασκευές, ξυλόγλυπτα, χριστουγεννιάτικες πιατέλες, βιβλία για παιδιά και ενήλικες, γλυκίσματα, λικέρ γλυκά κουταλιού, καλάθια με συνθέσεις, σπιτικά μελομακάρονα και κουραμπιέδες, χειροποίητα ζυμαρικά κ.α.