Σχολικοί αθλητικοί αγώνες

Με μεγάλη επιτυχία τελείωσαν οι σχολικοί μαθητικοί αγώνες, που διοργανώθηκαν από το Γραφείο Φυσικής Αγωγής Ημαθίας. Από το σχολείο μας συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες σε ομάδες που οργανώθηκαν για όλα τα αθλήματα (καλαθοσφαίριση, πετοσφαίριση, ποδόσφαιρο, χειροσφαίριση).

Η διοργάνωση, που είχε δυνατό συναγωνισμό, επέτρεψε στα παιδιά μας να δείξουν όλα όσα έχουν διδαχθεί στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς. Οι αγώνες ολοκληρώθηκαν με την κατάκτηση πολλών διακρίσεων από τα παιδιά του σχολείου μας. Ειδικότερα, τα παιδιά μας πέτυχαν:

1. Τέσσερις νίκες  (4/4) στους αγώνες χειροσφαίρισης

2. Δύο νίκες (2/4)  και δύο ήττες στους αγώνες καλαθοσφαίρισης

3. Τρεις νίκες (3/4) στους αγώνες ποδοσφαίρου

4. Τέσσερις νίκες  (4/5) στους αγώνες πετοσφαίρισης

Στους διακριθέντες απονεμήθηκαν διπλώματα αλλά και ένα μεγάλο χειροκρότημα σε όλους τους συμμετέχοντες μαθητές/τριες του σχολείου μας. Τα παιδιά ανανέωσαν το ραντεβού τους για τις αναμετρήσεις της επόμενης σχολικής χρονιάς.

Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που συμμετείχαν και τους καθηγητές φυσικής αγωγής του σχολείου μας, που στήριξαν την προσπάθειά τους!