ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β ΦΑΣΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ – ΤΕΛΕΤΗ ΒΡΑΒΕΥΣΗΣ

Το Σάββατο 10 Μαΐου 2014 διεξήχθη η Β΄φάση του 2ου Ημαθιώτικου Μαθητικού Διαγωνισμού στα Μαθηματικά «Παιχνίδι και Μαθηματικά» για τους μαθητές  Ε? και ΣΤ? δημοτικού.  Στον διαγωνισμό πήραν μέρος 361 μαθητές, οι οποίοι είχαν προηγούμενα διακριθεί στην α΄ φάση του 8ου Μαθητικού Διαγωνισμού στα Μαθηματικά «Παιχνίδι και Μαθηματικά», που πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του περιοδικού «Ο Μικρός Ευκλείδης» που εκδίδει η Ε.Μ.Ε. και διεξήχθη υπό την αιγίδα του Υ.ΠΑΙ.Θ. στις 7 Μαρτίου 2014.

Μπορείτε να διαβάσετε τα ονόματα των μαθητών που διακρίθηκαν στην Β΄ φάση παρακάτω:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β ΦΑΣΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ_ΗΜΑΘΙΑΣ

Η τελετή βράβευσης των παιδιών που διακρίθηκαν στην α΄ και β΄ φάση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 8 Ιουνίου 2014 στις 19:00 στο θερινό Δημοτικό Θέατρο Νάουσας, ενώ σε περίπτωση βροχής η εκδήλωση θα γίνει στο Δημοτικό Θέατρο Νάουσας.