Ήρθε το φθινόπωρο!

Το καλοκα?ρι πέρασε. Τα σχολεία γ?μισαν με τις χαρο?μενες φων?ς και τα ξεφωνητ? των παιδιών. Ήρθε πλέον το φθινόπωρο. Τα χορταρ?κια κιτρ?νισαν και τα φ?λλα των δ?νδρων άρχισαν να π?φτουν. Δεν έχει όμως αρχ?σει ακ?μη το κρ?ο και ο καιρ?ς είναι ευχ?ριστος. Δεν κ?νει ούτε μεγ?λη ζ?στη ούτε πολ? κρ?ο. Έτσι και τα παιδιά των Β2 και Β3 τμημάτων του σχολείου μας με τις δασκάλες τους, κ. Παπαδοπούλου Μαρίνα και κ. Καπετανάκη Ευμορφία, αφού μίλησαν για το φθινόπωρο, τα χαρακτηριστικά του, τις ασχολίες των ανθρώπων αυτή την εποχή κ.α. αποφάσισαν να επισκεφθούν, στο πλαίσιο του μαθήματος της Ευέλικτης Ζώνης,  το κοντινό πάρκο της Κυψέλης για να χαρούν τα παιδι? το φθιν?πωρο στην ύπαιθρο.

Εκεί είδαν διάφορα φυλλοβόλλα και αειθαλή δέντρα, μάζεψαν φθινοπωρινά φύλλα κι έπαιξαν παιχνίδια. Μετά την επιστροφή τους στην αίθουσα έκαμαν διάφορες φθινοπωρινές κατασκευές.