ΕΟΡΤΗ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΙΕΡΑΡΧΩΝ

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 30 Ιανουαρίου 2014, εορτή των Τριών Ιεραρχών, προστάτων των Γραμμάτων, των Τεχνών, των μαθητών/τριων και εκπαιδευτικών, θα γίνει εκκλησιασμός του σχολείου μας στον Ιερό Ναό της Κυριώτισσας. Τα παιδιά θα προσέλθουν στο σχολείο στις 8.30π.μ. και θα σχολάσουν περίπου στις 10.00π.μ. μετά το πέρας της θείας λειτουργίας.

Παρακαλούμε για την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου και την ασφάλεια των παιδιών να μεριμνήσετε για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση των παιδιών με τη συνοδεία σας.

Την ίδια ημέρα, Πέμπτη 30/01/2014, το ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΔΕΝ θα λειτουργήσει.

ΠΡΟΣΟΧΗ! Την ίδια ημέρα σημαιοφόρος και παραστάτες θα παραβρεθούν στη δοξολογία στον Ιερό Ναό Αγίου Αντωνίου στις 9.30π.μ. με τη συνοδεία της κ. Μπάκη Ελένης, εκπαιδευτικού του σχολείου μας. Παρακαλούμε να φροντίσετε μετά το πέρας της λειτουργίας για την ασφαλή αποχώρηση των παιδιών από το χώρο της εκκλησίας του Αγ. Αντωνίου.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΓΟΥΤΣΗ ΘΕΟΔΩΡΑ