Εκπαιδευτική επίσκεψη σε κτηνοτροφική μονάδα

Εκπαιδευτική επίσκεψη στο βουστάσιο Πολιτίκου πραγματοποίησαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ΄τάξης (Γ1 και Γ2) στα τέλη του Νοέμβρη 2011. Τα δυο τμήματα υλοποιούν κατά τη φετινή σχολική χρονιά πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Αγωγής με θέμα “Τα φυτά και τα ζώα του τόπου μου”. Στα πλαίσια αυτού του προγράμματος επισκέφθηκαν την παραπάνω κτηνοτροφική μονάδα. Ο κ. Πολιτίκος ξενάγησε τους μικρούς μαθητές/τριες στους χώρους της μονάδας, τους ενημέρωσε για τα παραγόμενα προϊόντα και τις διαδικασίες εκτροφής των ζώων. Συνοδοί των παιδιών οι δασκάλες των ανωτέρω τμημάτων κ. Σιδηροπούλου Ελένη και κ. Κουμπατή Φανή.

Το διδακτικό προσωπικό και οι μαθητές/τριες ευχαριστούν θερμά τον ιδιοκτήτη της επιχείρησης για την ξενάγηση και τη φιλοξενία στους χώρους της επιχείρησης.