Στην Έκθεση του Τμήματος Τροχαίας Βέροιας

Την  έκθεση της Τροχαίας Βέροιας επισκέφθηκαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε΄ και της Α΄ τάξης του σχολείου μας. Η έκθεση, που διοργανώθηκε το πλαίσιο των δραστηριοτήτων της Ελληνικής Αστυνομίας και αφορούσε την ενημέρωση των πολιτών σχετικά με την οδική ασφάλεια-πρόληψη τροχαίων ατυχημάτων, έλαβε χώρα στην Αντωνιάδειο Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών.

Τα παιδιά συνοδευόμενα από τις εκπαιδευτικούς των αντίστοιχων τμημάτων, κ. Μητροπούλου Ολυμπία, κ. Μηρτσέκη Βασιλική, κ. Παγούρα Σταυρούλα και κ. Πεχλιβανίδου Ευαγγελία, στη διάρκεια της έκθεσης ενημερώθηκαν πάνω σε θέματα κυκλοφοριακής αγωγής, σωστής συμπεριφοράς πεζών και οδηγών/επιβατών, μέσα από μια ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα και κατανοητή παρουσίαση. Στη συνέχεια τα παιδιά έθεσαν ερωτήματα, παρατήρησαν εικόνες και σχολίασαν συζητώντας με ευχάριστο αλλά και εποικοδομητικό τρόπο, αποκτώντας εμπειρίες και γνώσεις πάνω σε θέματα κυκλοφοριακής αγωγής με τον υπεύθυνο για την παρουσίαση Αρχ/κα κ. Χονδραντώνη Γεώργιο.