Η γιορτή της μητέρας πλησιάζει…

Τη δεύτερη Κυριακή του Μάη, στις 13/05/2012, γιορτάζεται η εορτή της μητέρας. Τη μέρα αυτή γιορτάζουμε μια διαχρονική παρουσία αγάπης, φροντίδας και προσφοράς. Η γιορτή αυτή μας δίνει την ευκαιρία να τιμήσουμε  στο πρόσωπο της μητέρας την ακατάληπτη δύναμη της αγάπης να δημιουργεί  ισχυρούς συναισθηματικούς δεσμούς αγάπης που στεριώνουν τη ζωή και τη  κοινωνία.

“Χρόνια πολλά” σε όλες τις μανούλες των παιδιών του σχολείου μας αλλά και σε όλες τις μανούλες του κόσμου! Ευχόμαστε η μεγάλη μάνα “Η Παναγιά μας” να τις φυλάγει γερές και δυνατές ώστε να μπορούν να ανταπεξέλθουν στους πολλαπλούς ρόλους της καθημερινότητας.

Για την ημέρα αυτή τα παιδιά του σχολείου μας ετοίμασαν πολλές μικρές κι όμορφες κατασκευές με πολλή αγάπη για τις μανούλες τους!