Αποτελέσματα 5ου Διαγωνισμού Μαθηματικής Εταιρείας (β΄φάση)

Το Σάββατο 6 Μαΐου 2017 διεξήχθη ο 5ος Ημαθιώτικος Μαθητικός Διαγωνισμός στα Μαθηματικά «Παιχνίδι και Μαθηματικά» για τους μαθητές Ε΄ και ΣΤ΄ δημοτικού. Στον διαγωνισμό πήραν μέρος 400 μαθητές, οι οποίοι είχαν προηγούμενα διακριθεί στον 11ο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά «Παιχνίδι και Μαθηματικά», που πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του περιοδικού «Ο Μικρός Ευκλείδης» που εκδίδει η Ε.Μ.Ε. και διεξήχθη υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας στις 10 Μαρτίου 2017

Από όλους τους συμμετέχοντες μαθητές και τις μαθήτριες διακρίθηκαν ιδιαίτερα 160 μαθητές/τριες της Ημαθίας και της Πιερίας, οι οποίοι πέτυχαν την αρτιότερη επίλυση των θεμάτων του Διαγωνισμού.

Οι μαθητές/τριες από την Ημαθία, που διακρίθηκαν στον 11ο διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά» ή στον 5ο Ημαθιώτικο διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά», θα βραβευτούν σε εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 10 Ιουνίου 2017 και ώρα 19:00 στο γήπεδο μπάσκετ της Εληάς στη Βέροια.

Μπορείτε να διαβάσετε τα ονόματα όσων διακρίθηκαν στη β΄ φάση στο παρακάτω έγγραφο:

Αποτελέσματα_5ου_Ημαθιώτικου_Διαγωνισμού_Παιχνίδι_και_Μαθηματικά