Μικροί ζαχαροπλάστες!

Τα Χριστούγεννα έφτασαν και τα παραδοσιακά έθιμα δεν μπορούσαν να λείψουν από το σχολείο μας! Στολίσαμε χριστουγεννιάτικα δέντρα, μάθαμε χριστουγεννιάτικα τραγούδια, κολλήσαμε νιφάδες και φαναράκια στα παράθυρα, φτιάξαμε χριστουγεννιάτικες κάρτες και στολίδια! Και για να πάρουμε γεύση Χριστουγέννων, οι μαθητές της Β’ τάξης με τη βοήθεια της δασκάλας τους, κ. Καπετανάκη Εύης, έφτιαξαν χριστουγεννιάτικα κουλουράκια! Ζύμωσαν το ζυμάρι και σχημάτισαν αστεράκια, καρδούλες, καμπανούλες και έλατα! Έψησαν τα κουλουράκια στους φούρνους που διαθέτει η αίθουσα του Ολοήμερου και γέμισαν το σχολείο μας λαχταριστές μυρωδιές! Κέρασαν όλο το σχολείο και με μεγάλη μας χαρά διαπιστώσαμε ότι είναι εξαιρετικοί ζαχαροπλάστες! Μπράβο παιδιά! Και του χρόνου!